jonizator powietrza

Wybieramy jonizator powietrza – na co zwrócić uwagę, jaki jonizator wybrać?

W związku z rozwojem nowoczesnych technologii człowiek na co dzień – w pracy, w domu, a nawet na dworze, narażony jest na potencjalnie szkodliwy wpływ promieniowania elektromagnetycznego. Jest ono generowane przez kuchenki mikrofalowe, komputery, sprzęt komputerowy, pralki, lodówki i inne sprzęty. Emitują one do otoczenia jony dodatnie, a im jest ich więcej, tym gorzej możemy się czuć. Dla skutecznego oczyszczenia powietrza z takich jonów, warto zainwestować w jonizator powietrza. Jak on działa i na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego?

Czym jest jonizator?

Jonizator powietrza to urządzenie, które oczyszcza powietrze dzięki wytwarzaniu jonów ujemnych. Naturalnym jonizatorem powietrza jest burza. Po wyładowaniach atmosferycznych powietrze jest czyste i rześkie. Podobne efekty możemy uzyskać we własnym domu, stosując prosty w obsłudze jonizator powietrza. Klasyczny jonizator powietrza produkuje dużą ilość jonów ujemnych w krótkim czasie. Są one pozbawione tlenku azotu oraz ozonu.

Po co nam jonizator?

Przebywając w otoczeniu, w którym występuje pole elektromagnetyczne i w powietrzu dominują jony dodatnie, obcujemy z drobinkami kurzu, zarodnikami pleśni, grzybami, wirusami i bakteriami oraz szeregiem innych alergenów. Możemy narzekać na suche powietrze, przyczyniające się do różnych infekcji dróg oddechowych, częste zapalenia zatok, infekcje oczu, rozdrażnienie, zmęczenie i zaburzenia snu. Wszystko to może wynikać z oddychania powietrzem z jonami dodatnimi. Ich usunięcie za pomocą jonizatora jest jak najbardziej wskazane.

Jak kupić odpowiedni jonizator powietrza?

Przy wyborze jonizatora powietrza powinniśmy sprawdzić, czy przy jego produkcji przestrzegano normy europejskie. Dotyczy to głównie jonizatorów klasycznych. Dostępne są również jonizatory termoemisyjne, które działają co prawda wolniej, ale ich jony są cięższe i trwalsze. To lepsze rozwiązanie także i dlatego, że jony jonizatora termoemisyjnego są zbliżone do naturalnych, produkowanych przez przyrodę.

Dla neutralizacji jonów dodatnich w otoczeniu pracy przy komputerze, można zainwestować w jonizator komputerowy – niewielkich wymiarów jonizator, przypominający pendrive`a, który umieszcza się w porcie USB komputera. To tanie i poręczne urządzenie.

Do neutralizowania elektromagnetycznego pola w pomieszczeniach mieszkalnych zainwestujmy w domowy jonizator. Najlepiej, aby prócz funkcji jonizacji, mógł być on wykorzystywany również jako nawilżacz powietrza. Do biura przyda się jonizator biurowy, który usunie jony dodatnie, a tym samym zwiększy komfort pracy pracowników.

Polub nasz wpis i podziel się nim z innymi:
0 0 głosów
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zachęcamy do komentowania.x