dyfuzor olejków eterycznych

Dyfuzory olejków eterycznych, czyli słów kilka o aromaterapii

Tym razem postanowiłem przyjrzeć się bliżej tak popularnym ostatnio dyfuzorom olejków eterycznych.

Nowoczesny wygląd tych produktów, sprawia, że coraz częściej stają się nie tylko urządzeniami, które poprawiają jakość naszego powietrza ale i również niezwykłymi ozdobami naszego mieszkania czy też miejsca pracy.

Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej różnego rodzaju urządzeń za pomocą których możemy cieszyć się z wszystkich dobrodziejstw jakie daje nam aromaterapia. W dzisiejszym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące dyfuzorów zapachowych i podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie tych urządzeń.

Co to jest dyfuzor olejków eterycznych i po co to komu?

Dyfuzor olejków eterycznych jest urządzeniem do którego możemy wlewać olejki eteryczne a następnie urządzenie to przy pomocy ultradźwięków rozprasza małe cząsteczki tych olejków po naszym mieszkaniu czy też miejscu pracy. Ta tzw AROMATERAPIA powoduje (w zależności od składu olejku) ukojenie nerwów, relaksację, wyciszenie, a także oddziałuje korzystnie na nasz organizm i na nasze zdrowie (specjalnie dobrana kompozycja ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne).

Krytycy aromaterapii są zdania, że ta forma oddziaływania na nasz organizm nie jest skuteczna, lecz trudno zaprzeczyć, że zapachy nie mają wpływu na nasz organizm i na nasze samopoczucie. Wiele cennych informacji uzyskamy sięgając do historii aromaterapii, która już od wieków stosowana była m.in. w medycynie wschodu i oczywiście nikt nie mówił, że leczyła człowieka z różnych ciężkich chorób, ale miała jakby dopomóc organizmowi podczas choroby, poprawiając jego kondycję i pobudzając go do działania.

Na co zwracać uwagę przy zakupie dyfuzora olejków eterycznych?

Obecne dyfuzory olejków eterycznych wyposażone są w szereg funkcji dzięki którym możemy kontrolować czas ich pracy i mieć pewność, że gdy braknie olejku, urządzenie to automatycznie wyłączy się nie powodując jakiegoś pożaru czy też zwarcia w instalacji.

Decydując się na zakup dyfuzora olejków zwracajmy uwagę na różnego rodzaju zabezpieczenia w jakie wyposażone jest to urządzenie oraz udogodnienia, dzięki którym będzie mógł pracować np. w trybie ciągłym. Pamiętajmy, że niektóre modele dyfuzorów wyposażone są w piloty zdalnego sterowania oraz światła LED, stąd też warto niekiedy dołożyć parę złotych i mieć dyfuzor na miarę naszych potrzeb.

Konstrukcja tych urządzeń jest przeważnie stosunkowo prosta, dzięki czemu po pierwsze możemy bez problemów dolewać olejek w dowolnej chwili a po drugie, możemy czyścić nasz dyfuzor bardzo szybko i dokładnie.

Przy zakupie tych urządzeń zwracajmy uwagę na maksymalną wielkość pomieszczenia do jakiego przeznaczony jest nasz dyfuzor. Urządzenia te pracują wydajnie w małych pomieszczeniach do ok. 25-30 m2, stąd też raczej nie wierzmy, że kupując urządzenie za 200 zł będzie ono działać skutecznie na 100 m2 🙂

Polub nasz wpis i podziel się nim z innymi:
5 1 głos
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
7 lat temu
Oceń :
     

Myśląc o dyfuzorze olejków możemy kupić urządzenie 2w1, np. oczyszczacz powietrza z funkcją dyfuzora olejków. Ważne aby nie kupować tanich produktów, są to produkty wątpliwej jakości i z pewnością ciężko nawet będzie reklamować taki produkt 🙂

1
0
Zachęcamy do komentowania.x